My Profile

neda mohammadi

Contact Details


Bio

راهنمای سفر به شهر مسکو – روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل   St. Basil’s Cathedral

کلیسای باشکوه و بسیار زیبای سنت باسیل از دیگر نمادهای شهر مسکو است که در میدان سنت باسیل قرار دارد و گنبدهای پیازی شکل و رنگارنگ آن از کیلومتر ها دورتر خود نمائی می کند . این کلیسا

یکی از برترین جاذبه های دیدنی شهر مسکو و بازدید از آن در الویت برنامه های گردشگران قرار دارد . در ادامه باید افزود رنگ های زیبای این گنبدها از دویست سال پیش به آن افزوده شده و تاپیش از آن کل بنا رنگ تیره داشت . و همچنین جالب است بدانید این بنا قرار بود در زمان حکومت جوزف استالین  ویران شود زیرا وی از جایگاه این کلیسا در این میدان راضی نبود و ورود به آن را قدغن نموده بود . وی تصمیم در صدد بود آن را خراب نموده و به جای آن بنای دیگری بسازد تا اینکه نهایتا از اجرایی کردن این کار منصرف شد .

کلیسای مسیح ناجی  Savior on the Spilled Blood 

کلیسای باشکوه و زیبای مسیح ناجی از دیگر جاذبه های مورد علاقه گردشگران است که داستان خیلی جالبی دارد . ناپلئون بناپارت در طی فتوحات خود به سمت کشور روسیه و شهر مسکو رهسپار شد اما  از نیروهای نظامی روسیه شکست سنگینی می خورد . زیرا روسیه کشوری پهناور بود و فتح آن غیر ممکن بود و همچنین ناپلئون توانست از سرمای شدید هوا در این منطقه عبور کند . و در تاریخ آمده است بزرگ ترین اشتباه ناپلئون ، نبرد برای فتح روسیه بود . بعد از اینکه ناپلئون نتوانست شهر مسکو را تحت تصرف در اورد عقب نشینی نمود . مردم این کشور و مقامات روسیه این پیروزی را مدیون مسیح منجی بودند و تصمیم گرفتند تا کلیسایی به نام مسیح  منجی بسازند . ساخت این کلیسا بیشتر از چهل سال به طول انجامید ، اما در سال ۱۹۳۱ میلادی به دستور استالین منفجر گردید . وی میخواست به جای این بنا ، کاخی بسیار بلند با ارتفاع چهارصد متر بسازد که در طول عمر خود نتوانست این رویا پردازی را تحقق ببخشد . بنابراین ، این کلیسا دوباره در سال ۱۹۹۵ بازسازی شد .

کاخ کرملین  The Moscow Kremlin

کاخ باشکوه و زیبای کرملین یکی از جاذبه های باشکوه و پرطرفدار در شهر مسکو در تور روسیه است که هم اکنون بسیار از نهادهای مهم دولتی در آن مشغول به کار هستند . این بنا مابین سال های ۱۸۳۸ میلادی تا ۱۸۴۹ میلادی و به دستور نیکلای اول ساخته شد و مساحت آن بالغ بر بیست و پنج هزار متر مربع است . کاخ کرملین قدیمی ترین کاخ در شهر مسکو است . در حال حاضر این کاخ یکی از مراکز اصلی و رسمی دولت روسیه است.

محوطه ی کرملین که در اطراف میدان سرخ و این کاخ است نیز پر است از جاذبه های دیدنی و جذاب برای هر گردشگری و از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از آن بازدید نمایید.

میدان سرخ  Red Square

اغلب آثار تاریخی و جاذبه های دیدنی شهر مسکو در حوالی میدان سرخ یا همان کروسنایا پلوشاد قرار دارند و این مکان تقریبا اولین جایی است که گردشگران به بازدید از آن می پردازند . میدان سرخ یکی از مشهورترین میدان های کشور روسیه است که برای اهالی شهر نیز دارای اهمیت فراوانی بوده و اغلب جشن ها و وقایع سیاسی در همین مکان برگزار می گردد و اکثر خیابان های اصلی شهر نیز به این میدان منتهی می گردد .